Awizo sądowe po nowemu

Wydawało się wszystkim, że przejęcie awizowania przesyłek sądowych przez firmę prywatną to sama korzyść. Tak się wydaję, póki człowiek nie ma z tym styczności. Miałem już trzy styczności i wystarczy mi do oceny eksploatacyjnej tego projektu.

[more]

       Po pierwsze:

  • firma pocztowa nie stworzyła żadnego systemu nadającego się do takiej pracy !

    Po drugie:

  • sądy nie potrafiły stworzyć specyfikacji istotnych warunków zamówienia i nawet nie usiłowały sprawdzić firmy, co by od razu wykazało jak ona działa.

    Po trzecie:

  • system informacji miejskiej jest tylko po to, żeby był.

Awizo_InPostu_I.Page0

Dostaje więc klient awizo jak widać, gdzie każe się lecieć z Łukowskiej na Żupniczą mnie wiadomo gdzie, bo przecież to wygwizdów między płotami. Jest to także dalej niż do sądu rejonowego, który to zapewne wysłał (Terespolska). Lepiej by z sądu dali emaila lub telefon, żeby przyjść i se wziąć!!!

Humor (eksploatacyjny) na tym się nie kończy: kolega znów otrzymał na ulicy Styki awizo, gdzie jako punkt odbiorczy wskazuje się adres Międzyborska 43. Jest to po w połowie drogi z Łukowskiej na Żupniczą. To pokazuje jak wygląda organizacja sieci pocztowej In Post.

Na listonosza poczty polskiej można było poczekać, bo przychodził o tej samej porze – teraz już nie wiadomo kiedy wrzucono to awizo.

Znajomy kpiarz tak oto skomentował działania InPostu: Za daleko, przy torach? Ależ oni tylko zoptymalizowali koszty, dlaczego nie jesteś w stanie tego nowocześnie i rynkowo docenić? Znów nie rozumiesz podstawowych reguł naszego darwinistycznego neoliberalizmu? Jakoś nikomu nie przychodzi do głowy, że przesyłka nie doręczona w danej chwili może być doręczona w następnych dniach. Promuje się wymuszanie latania po dalekiej okolicy.

Dla równowagi mogę zacytować znajomą: Jeszcze nie doświadczyłam nowego, ale Poczta Polska kazała mi odbierać przesyłki w zawsze zatłoczonym oddziale położonym kilka kilometrów od mojego domu. Rzecz w tym, ze inny oddział i to bez kolejek mam po drugiej stronie mojej ulicy. 
Poczta Polska też umiała spieprzyć… Fakt: stanie w kolejkach w urzędzie okręgowym było naprawdę żenujące. Z tego powodu czekałem kilka dni, żeby w razie czego odbierać kilka razem. Potem trzeba było obserwować jak to nie mogą znaleźć w różnych pudełeczkach. Teraz jednak Poczta Polska jakby się poprawia, ale widać za późno.

Poważną sprawa jest ochrona danych osobowych w przypadku korzystania z wszelakich punktów handlowych. Jak do tego podszedł In Post? Zainteresowanie tym tematem ze strony urzędów centralnych jest oczywiste.

Warto zwrócić uwagę, że obszary Miejskiego Systemu Informacyjnego powinny być podstawą wszelkich umów, pocztowych systemów doręczeń tak jak i rejonów lekarskich. Miejsca odbioru powinny być wyznaczane w ich centrach, a nie na trudno dostępnych peryferiach. Jest to związane także z tym, że listy otrzymują nie tylko miejscowi znający każdą dziurę.

Jak więc widać, nie atakowałem nowego systemu bezpodstawnie, jak to miało miejsce w mediach. Te za to nie podjęły spraw z tych, które opisałem wyżej. I to by było na tyle! Znów będą mieć do mnie pretensje różne osoby, z sądami włącznie, które swoje złe działania zawsze jakoś starają się pokryć. To pokazuje jak to jest z jakością eksploatacji. Nie ma jej bez odpowiednich ludzi na stanowiskach, szczególnie wysokich. Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane, to kolejne przysłowie zawierające zasady eksploatacyjne. Wielu twierdzi, że wystarczy chcieć, by coś osiągnąć. No nie wystarczy: trzeba jeszcze umieć, czyli mieć kompetencje. Umieć posługiwać się wzorcami eksploatacyjnymi i tworzyć procedury eksploatacyjne oraz systemy logistyczne. Sama prywatyzacja wszystkiego nie załatwia.

(-) Rafał Wodzicki, ekspert eksplotacji

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s